Головна » 2017 » Сентябрь » 22 » День історичної книги
День історичної книги

Сидір Артемович Ковпак -  один з організаторів партизанських загонів в Українській РСР.

Початок Німецько-радянської війни застав Сидора Артемовича в 54-річному віці. На той час він був головою Путивльського міськвиконкому Сумської області. 8 вересня 1941 року Ковпак відправив своїх людей у Спадшанський ліс, а сам залишався, поки не побачив як німці в'їжджають в місто, і зник у лісі. До кінця місяця загін складався з 42 осіб, озброєних 36 гвинтівками, 5 автоматами, 8 гранатами.

Після перших диверсійних акцій ковпаківців німецька адміністрація зробила відповідну акцію — послала угорських солдатів для контроперацій у місцевих селах, які були поблизу партизанських загонів. За добу було винищено 586 сільчан. Дід не залишив карателів безкарними, зустрів їх зі своїми бійцями.

17 жовтня партизани на чолі з Сидором Ковпака злився з загоном Семена Руднєва, який став у новому формуванні комісаром. Саме цей тандем і прославив Путивльський партизанський загін. Багато, надихнувшись подвигами своїх співгромадян, вступали до лав партизанів.

Працівники бібліотеки разом зі студентами І курсу групи 11-М на чолі з куратором Рокитянською А.Є. підготували виставку до Дня партизанської слави «Від Путивля до Карпат славний шлях пройшов солдат».

На виставці представлено підбірку книг та фото, в яких зображено становлення і розвиток партизанського руху 1941 – 1945 років в Україні.

День партизанської слави відзначається, як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи власного життя. Запрошуємо переглянути книги та більше дізнатися про героїчні сторінки нашого народу.

Переглядів: 404 | Додав: ficus99999 | Рейтинг: 0.0/0

«  Сентябрь 2017  »