Головна » Архив новостей

Сидір Артемович Ковпак -  один з організаторів партизанських загонів в Українській РСР.

Початок Німецько-радянської війни застав Сидора Артемовича в 54-річному віці. На той час він був головою Путивльського міськвиконкому Сумської області. 8 вересня 1941 року Ковпак відправив своїх людей у Спадшанський ліс, а сам залишався, поки не побачив як німці в'їжджають в місто, і зник у лісі. До кінця місяця загін складався з 42 осіб, озброєних 36 гвинтівками, 5 автоматами, 8 гранатами.

... Читать дальше »

Переглядів: 409 | Додав: ficus99999 | Дата: 22.09.2017 | Коментарі (0)

День визволення Роменщини від фашистських загарбників — свято, яке відзначається 16 вересня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Великої Вітчизняної війни.

74 роки минуло з часу визволення Ромен від німецько-фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного роменця.

В ці хвилини скорботи, коли, здається, й земля затамувала подих, ніхто не стримує сліз. Посивілим у боях ветеранам згадується те, ... Читать дальше »

Переглядів: 447 | Додав: ficus99999 | Дата: 15.09.2017 | Коментарі (0)

У бібліотеці Роменського коледжу Сумського НАУ вже склалася добра традиція восени проводити Тиждень першокурсника. У перший день Тижня до книгозбірні завітали студенти груп: 11-М (куратор Ечко В.М.), 12-М (куратор Діхнич С.І.), 11-Ф (куратор Рокитянська А.Є.), 11-Е (куратор Шевченко О.В.).

... Читать дальше »

Переглядів: 486 | Додав: ficus99999 | Дата: 08.09.2017 | Коментарі (0)

Слова Україна, Батьківщина, Вітчизна, рідний край… Ці слова дорогі кожній людині нашої країни. Україна… В одному слові і для нашого вуха, і навіть для вуха чужинців ціла музика смутку і жалю.

Україна - це тихі води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лани золотої пшениці, медові та молочні ріки. Україна розкішний вінок з рути і барвінку, а над ним світять золоті зорі…

... Читать дальше »

Переглядів: 423 | Додав: ficus99999 | Дата: 05.09.2017 | Коментарі (0)

Кожного року другої неділі травня, коли розцвітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас Cвято матері. Це триєдине свято, бо цього дня ми вшановуємо рідну матінку, яка народила нас, Божу Матір Діву Марію та свою Батьківщину — неньку Україну.

Вона — як весна, що пробуджує все живе своїм теплом, дає початок новому життю. Із нею ми відкрили для себе світ, зробили перші кроки, тримаючись за мамині руки. Першу іграшку дала мама, і перша порада теж мамина. То ж ріднішої людини в нас немає в цілому світі, любімо її, цінуймо!

... Читать дальше »

Переглядів: 479 | Додав: romnyrk | Дата: 15.05.2017 | Коментарі (0)

Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні.

9 травня для мільйонів українців залишається днем пам'яті та шани тим, хто здобув Перемогу, днем доблесті та героїзму наших ветеранів. Мужність і самовідданість старшого покоління на полях битви і на трудовому фронті в ім'я перемоги над фашизмом - істинний приклад патріотизму для нащадків.

... Читать дальше »

Переглядів: 563 | Додав: nemenuschayulia | Дата: 11.05.2017 | Коментарі (0)

31 рік минув від того дня, з якого розпочалося нове літочислення для України і всього людства. 26 квітня 1986 року, тихої весняної ночі, на четвертому енергоблоці ЧАЕС прогримів вибух, який сколихнув увесь світ. Чверть століття минуло, а пам’ять наша зберігає все до найдрібніших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.

26 квітня 19 ... Читать дальше »

Переглядів: 534 | Додав: nemenuschayulia | Дата: 27.04.2017 | Коментарі (0)

Один мудрець сказав: «І якщо мені іноді хочеться жити до 120 років, то тільки тому, що мало одного життя, щоб випробувати до кінця всю чарівність і всю цілющу силу нашої природи. Любов до природи – одна з найточніших ознак любові до Батьківщини».

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загально людським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, ... Читать дальше »

Переглядів: 592 | Додав: nemenuschayulia | Дата: 26.04.2017 | Коментарі (0)

Поезія - це голос душі людської, чарівна скрипка у чудовому оркестрі літератури. Адже поетичне слово дзвінкоголосе, як молодий струмок, поспішає бути почутим, щоб відізватися у серцях людей, торкнутися легкою, ніжною мелодією нашої мови найтоншої струни людських душ… І все це так потрібно нам усім, щоб мати любов до рідного краю, знати про поетичні таланти, на які багата наша земля.

... Читать дальше »

Переглядів: 572 | Додав: nemenuschayulia | Дата: 25.03.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

«  Апрель 2024  »