Головна » Архив новостей

Кожний великий народ має свої відомі постаті. Для Англії – це Байрон, для Німеччини – це Гете, для Польщі – Міцкевич, для Росії – Пушкін, для України – Шевченко.

У творчому доробку виділяються епічні твори, у яких з надзвичайною силою поетичного осмислення і зображення подано сторінки героїчної й глибоко драматичної минувшини українського народу, його боротьби за  національну свободу. Поеми й вірші історичної, історико-революційної та соціально-політичної проблематики - це вершинне досягнення геніального поета. Світ козаччини, героїка боротьби проти ворогів України превалює в усій його творчій спадщині.

... Читать дальше »

Переглядів: 595 | Додав: nemenuschayulia | Дата: 13.03.2017 | Коментарі (0)

Майдан. Мабуть, нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки велика й головна площа в центрі Києва, Майдан – це небажання жити в системі тоталітарної корупції і малограмотної влади, що розграбувала країну. Це прагнення жити за європейськими стандартами. За це Україна заплатила більш як сотнею людських життів та кількома сотнями покалічених людей. Страшна ціна. «Революція Гідності». Саме так назвали ці буремні дні боротьби народу проти злочинної влади, що тривала впродовж усіх зимових місяців 2013-2014 р. та призвела до повалення тоталітарного режиму.

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майд ... Читать дальше »

Переглядів: 624 | Додав: Natali | Дата: 21.02.2017 | Коментарі (0)

Афганська війна належить до тих подій 20-го століття, які ще не знайшли свого повного та об’єктивного висвітлення та аналізу. Вона залишається «білою плямою» новітньої історії.

Правда про Афганську війну… Вона різна. Нерідко хвороблива й гірка. 28 років, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів у одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям.

Афганська війна… Брудна, неоголошена.… А хіба війни можуть бути чистими? ... Читать дальше »

Переглядів: 576 | Додав: romnyrk | Дата: 16.02.2017 | Коментарі (0)

Коли заходить мова про англійську літературу, у свідомості мільйонів читачів зазвичай услід за ім'ям Шекспіра випливає ім'я Чарльза Діккенса. Будучи всесвітньо популярними та улюбленими, Шекспір і Діккенс, напевно, з особливою яскравістю та ретельністю втілив англійський національний художній геній, особливості національного менталітету, багатство англійської мови.

Чарльз Діккенс  (1812-1870) ще за життя набув світової слави, став загальновизнаним класиком. Він  був критиком англійського суспільства, займався благодійництвом, віддавав багато сил видавничій справі й журналістиці, ... Читать дальше »

Переглядів: 582 | Додав: Natali | Дата: 07.02.2017 | Коментарі (0)

Важливе мiсце в дальшому розвитку української лiтератури по шляху народностi i реалiзму, в розширеннi її проблемно-тематичних обрiїв, жанрово-стильового багатства, збагаченнi художньо-зображувальних засобiв, а також в органiзацiї й спрямуваннi українського лiтературного процесу, в змiцненнi його творчих зв’язкiв з загально-росiйським лiтературним процесом належить Євгену Павловичу Гребiнцi.

Переглядів: 503 | Додав: nemenuschayulia | Дата: 02.02.2017 | Коментарі (0)

Переглядів: 539 | Додав: Natali | Дата: 01.02.2017 | Коментарі (0)

Крути стали початком нової доби в історії України. Бо саме вони засвідчили: власну державу треба захищати зі зброєю в руках. І саме та обставина, що мученицьку смерть в ім’я України прийняли її юні діти, робить цю подію такою болюче-нестерпною, що не піддається забуттю.

На відзначення 99-ї річниці пам'яті героїв Крут працівники бібліотеки підготували для студентів  розгорнуту історично – літературну композицію "Квіти у полі, там де Крути".

Представлені на виставці видання висвітлюють сторінки трагічної історії нашої країни, а та ... Читать дальше »

Переглядів: 711 | Додав: nemenuschayulia | Дата: 26.01.2017 | Коментарі (0)

Переглядів: 458 | Додав: Natali | Дата: 24.01.2017 | Коментарі (0)

«Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І цедійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає  минулого – як перекотиполе, куди вітер подує, туди воно й котиться. Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами.

Одним з найважливіших днів в історії українського народу по праву можна вважати   22 січня. Він відіграв значну роль у становленні, розвитку та зміцненні Української державності, формуванні та утвердженні Української самостійної соборної держави. Цей день є особливим, оскільки він зміг об&rsq ... Читать дальше »

Переглядів: 774 | Додав: Natali | Дата: 23.01.2017 | Коментарі (0)

З 11 по 13 січня в бібліотеці коледжу була створена ювілейна виставка до 80-річчя від дня народження українського письменника, поета, публіциста Євгена Пилиповича Гуцала.

Письменник надзвичайно багатогранного і самобутнього таланту, дивовижної працездатності, він перебував у розквіті своїх творчих сил і ще зробив би дуже багато, якби доля виявилася щедрішою до нього. Він мав би подолати ще не один «виток спіралі»,знову і знову подивувавши нас якоюсь несподіваною художньою гранню, оригінальним поворотом у своєму естетичному світосприйнятті, жанрово-стильовому самовиявленні.

... Читать дальше »

Переглядів: 516 | Додав: Natali | Дата: 19.01.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 4 5 6 7 8 »

«  Апрель 2024  »