Бібліотека ВСП "Роменський фаховий коледж Сумського національного аграрного університету"

Про нас

Нові надходження

Статистика
» Зареєстрованих на сайті
Всього: 49
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
» З них
Адміністраторів: 5
Звичайних користувачів: 44


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Користувачі, які відвідали
сайт за сьогодні :

КУЛЬТУРНО – ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА

   Культурно-просвітницька робота бібліотеки здійснюється у тісному тандемі із навчальним та виховним процесом у навчальному закладі. Заходи проводилися у читальній залі  бібліотеки, навчальних аудиторіях, під час проведення тижнів циклових комісій , на загальноколеджанських заходах. Також виховний та інформаційний вплив здійснювався через сайт коледжу,  функції якого розширюються із кожним роком.

Основними функціями культурно-просвітницької роботи бібліотеки були: комунікативна; творча; пізнавальна; виховна.

Громадянське виховання

У зв’язку з останніми подіями , які відбуваються у нашій країні, держава уже зробила акцент на громадянському, військово-патріотичному вихованні.

Завданням громадянського виховання є формування ідеалу українця як громадянина, патріота, який усвідомлює себе частиною нації, шанує закони і традиції України, наділеного почуттям національної гордості та відповідальності за долю своєї Вітчизни.

З цією метою організовано комплекс заходів циклу «Горде ім’я - українець», який включав у себе наступні заходи:

                 Дебати - «Ми на Вкраїні – таки український народ» (22 січня –  до дня Соборності України) – дебати;

                «Пам’яті тридцяти»(29 січня – День пам’яті загиблих під Крутами)  -виставка-реквієм;

Цикл: «Вічна слава безсмертю хоробрих» : 2014 рік – це  25 річниця виведення радянських військ з Афганістану.

Бібліотекою спільно з  викладачем  Шебедею Сергієм Миколайовичем був проведений  захід «Афганістан у долі моїх рідних» та зібрані фотодокументи для фотовиставки з родин .

До фотовиставки, яка  була представлена світлинами батьків наших студентів, родичів та знайомих, які воювали в гарячих точках Афганістану найбільше матеріалів зібрали групи, кураторами яких є Гулай Л.В., Пелипенко С.В., та Пелипенко А.В., Котенко Володимир Васильович, Сердюк Іван Вікторович.

Бібліотекою проводяться заходи по вшануванню земляків, Героїв Радянського Союзу. До ювілеїв з дня народження проведені наступні виховні години: «Безсмертна молодість»  100 річчя від дня народження Героя Радянського Союзу, земляка Г. М. Прокопенка (1914-1944) - вечір пам’яті;

               

та історична година «Людина з легенди» істо 20 жовтня        100 річчя від дня народження К. С. Гнідаша (1914-1944), Героя Радянського Союзу, уродженця с. Салогубівка Роменського району .

З нагоди святкування Дня визволення Роменщини від фашистських загарбників, 24 вересня 2014 року в Роменському коледжі Сумського НАУ було проведено виховну годину на тему: «А пам'ять священа…».     

  

Учасниками заходу стали групи 31-Ф, 12-М, куратори груп та працівники бібліотеки. Під час виховної години студенти закріпили знання про події Великої Вітчизняної Війни від німецько-фашистських загарбників. Було здійснено перегляд архівних документів періоду 1941-45рр. Колектив вшанував пам'ять загиблих визволителів.

«Нема долі без солі, а без хліба – життя» -  під такою назвою в бібліотеці пройшов захід, приурочений 80 –й річниці (1933) вшанування  пам'яті жертв голодомору та політичних репресій. Голод, людожерство і світле комуністичне майбутнє з’єдналися в один кривавий клубок. Українці й досі дивляться звідтіля на нас чорними проваллями черепів, промовляють мовчазними устами.

Захід важкий, мов добрячий шмат горя. Він вимагає душевних сил для сприйняття й осмислення. Під час заходу тяжко, сумно й гірко, вартість його безсумнівна. Свіча пам’яті по невинно убієнним голодом буде горіти вічно в серці кожного українця.

Правове виховання

Одним із аспектів всебічного розвитку особистості є висока правова культура. Усвідомлення людиною правил співжиття і вимог законів, законослухняність її поведінки формуються під впливом спеціальних виховних заходів, у процесі самовиховання, різноманітних видів діяльності.

Державна національна програма «Освіта» («Україна XXI століття») серед пріоритетних напрямів вдосконалення виховання передбачає усвідомлення глибокого взаємозв'язку між ідеями свободи, правами людини та її громадянською відповідальністю. Тому формування правової культури у молодого покоління є одним із найважливіших компонентів основної мети національного виховання.

   

Відкрита виховна година на тему «Торгівля людьми : це може статися з кожним» відбулася в бібліотеці за участю помічника     начальника із зв’язків з громадськістю Роменського МВ капітана міліції    Потапенко Н.М.

Слухачами заходу були студенти випускних курсів коледжу та студенти 3-х курсів, які виявили бажання проходити виробничу практику за кордоном.

Наталія Миколаївна звернула увагу присутніх на права , які порушуються в ситуації торгівлі людьми (як за кордоном, так і в Україні) , зазначила життєві історії реальних молодих українців - жертв сучасних работорговців. 

  Під час виховного заходу демонструвалися фрагменти науково-документального фільму «Станція призначення - ЖИТТЯ» та було  проведено анкетування студентів  з метою визначення рівня усвідомлення вищезазначеної проблеми. 

Завідувач бібліотеки Людмила Володимирівна Гирич зробила огляд міжнародних нормативних документів, сучасного українського законодавства, довідкової та науково-практичної літератури, представленої на книжковій виставці "Україна - європейська держава".

Для ознайомлення користувачів із документами законодавчого характеру працівниками бібліотеки разом  з викладачем правознавства був проведений тиждень права  «Громадянин ХХІ століття»  під час якого організували тематичну виставку на тему «Народне благо – вищий закон» та проводили тематичні огляди серед студентів:

«Зроби свій вибір . Вибори до Верховної Ради 26 жовтня 2014 року;

«Від Революції гідності – до Країни гідності»,

а також у рамках правового виховання пройшов запальний диспут серед студентів випускних груп «Громадянський шлюб: мінусів більше, ніж плюсів».

Моральне виховання

Моральне виховання покликане виховувати морально стійку особистість в єдності її свідомості, моральних почуттів, навичок, звичок, суспільно значущої поведінки та вчинків, формувати навички самовиховання. З цією метою працівники бібліотеки використовували різноманітні форми роботи.

Комплекс заходів, присвячений розвитку національних традицій за назвою «Немеркнуче сяйво століть: про ікони, які зцілюють» реалізовувався протягом року. Вернісаж книжково-ілюстративних виставок розповідав про релігійні свята українців, створював святкову атмосферу в читальній залі.

Цикл зимових свят супроводжували виставка-календар «Сипле зимонька снігами» у та книжково-ілюстративна виставка «У Віфлеємі зірка ясно засіяла».

У читальній залі бібліотеки відбулася година духовності «І відкрилась дорога до храму» 

 Для присутніх була підготовлена інформація про прославлену подію, яка трапилася багато століть тому.  Завідувач бібліотеки Гирич Л.В. познайомила присутніх  з правилами поведінки у православному храмі, розповіла про те як слід вести себе в церкві, якою рукою хреститися, як правильно встановлювати свічки та зробила огляд  літератури, в якій можна знайти відповіді на багато цікавих питань з теми.

Студентам була цікавою і  виставка домашніх ікон «Святий образ» яка супроводжувалась розповіддю про те,чи потрібно мати ікони в будинку, куди їх краще поставити, як правильно ставитися до ікон, чи можна самим писати і вишивати ікони?  тощо.

Тематична виставка «Великдень всіх нас на гостину просить» прикрасила читальну залу у квітні. Було проведено в ці дні  презентацію книги «Духовний скарб українського народу» -   книга авторів Тамари та Ольги Угнівенко» для відвідувачів бібліотеки.

Бібліотека традиційно приймала участь у Днях народознавства, що проводився на теренах Альма матері. Працівники бібліотеки створили  віртуальну виставку вернісаж «Наш край у творах мистецтва».

До Дня матері організовано озвучену книжково-ілюстративну виставку «Мати – символ добра на землі»». Працівники  бібліотеки підійшли до цього завдання творчо, доповнивши книжкову експозицію цитатами, ілюстраціями, витонченими жіночими статуетками.

До дня української писемності і мови  працівниками бібліотеки було представлено комплекс заходів циклу « Мова-духовний скарб нації »:

«Пізнай себе через слово» - Колективна гра-змагання для знавців словників з  української мови            - мовне лото;

«Про що говорять наші прізвища» - (Від чого творились українські прізвища?) – слайд-бесіда до дня української писемності і мови.

 

Художньо-естетичне виховання

Художньо-естетичне виховання долучає студентську молодь до створення і сприймання краси у різних її проявах, зокрема, формування уявлення про різні види мистецтва, збагачення художньо-естетичного досвіду, виховання творчої особистості, естетичних інтересів, смаків, потреб, морально-естетичних ідеалів, естетичного сприйняття людини та навколишнього світу.

 «Перлиною» культурно-просвітницької діяльності бібліотеки коледжу є щорічні святкування тижнів шевченкової книги які включають:

  • виставку «Шевченкове слово у віках не старіє»;
  • Музично-поетичний вернісаж - « Нехай святиться ім’я твоє…»  образ жінки у поетичній творчості Т.Г.Шевченка;

В читальній залі відбулася цікава зустріч студентів із членом обласної літературної студії, членом Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка, головою міської громадської організації «Літературного  об’єднання «Дивослово» , депутатом трьох скликань , автором 5 прозово-поетичних збірок Лісненко Тетяною Станіславівною , яка подарувала  всім шанувальникам поезії своє небайдуже слово. ЇЇ вірші — це згусток емоцій, переживань, думок. Вони спонукають до роботи розуму і серця, збуджують уяву, дають світле потрясіння ніжності.

 Творча зустріч з місцевою поетесою  ще раз переконала присутніх в тому, що поезія в сірому плині буднів не зникає, вона лише видозмінюється, як змінюється все на світі в процесі безперервного розвитку.

13 листопада 2014 року минуло 125 років з дня народження талановитого письменника-гумориста, нашого земляка Остапа Вишні. Викладачі-словесники разом зі студентами присвятили цій події літературну годину «Віночок українського гумору», презентацію до цього заходу підготували працівники бібліотеки.

До 120-річчя від дня народження кінорежисера, кінодраматурга, класика світового кінематографу, письменника Олександра Петровича Довженка був проведений захід - літературна подорож « Неосяжний світ Олександра Довженка».   

Для студентів перших курсів  працівниками бібліотеки було проведено театральну годину «Зоря українського театру Марія Заньковецька» до 160-річчя з дня народження Марії Заньковецької та з нагоди 140- річчя з дня народження М.К.Реріха  (1874-1947), російського живописця, археолога, мандрівника, громадського діяча була            організована  ретро - мандрівка «Микола Реріх. Історія картин».

Велику увагу працівники бібліотеки приділяли краєзнавчим заходам.

Двічі була  проведена  виховна година ««Український Мікеланджело»  до дня народження І.П.Кавалерідзе(1887-1978) із циклу «Видатні діячі Роменщини»     

                                            

Про життєвий і творчий шлях І.П.Кавалерідзе  розповіли гості заходу : член Всеукраїнської організації «Просвіта», член Асоціації діячів естрадного мистецтва України, лауреат та дипломат Всеукраїнських пісенних конкурсів та фестивалів, поетеса, депутат міської Ради Олеся Ластівка (Зоя Леонідівна Солярик ) та голова Роменської міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім..Т.Г.Шевченка, член Національної спілки журналістів України , краєзнавець, історик Григорій Володимирович Діброва. 

В серпні місяці 1917 року  народився український поет та журналіст, наш земляк, учень Роменської агрошколи Олекса Ющенко. З цієї нагоди в читальній залі бібліотеки проведено літературну годину : «Я в Роменській вчився агрошколі…» - до 95 річчя від дня народження О.Я.Ющенка (2 серпня 1917-2008) із циклу «Видатні діячі Роменщини».

До цієї ювілейної дати бібліотекою випущена пам’ятка – присвята знаному земляку та створена презентація.                                                            

Активна участь у просвітницьких заходах читацької аудиторії заохочує студентів до читання додаткової літератури.

 

Екологічне виховання

Екологічне виховання є одним із найгостріших, найболючіших питань сьогодення. Без неналежного рівня інформування, виховання культури поведінки у нинішнього покоління, наші нащадки не матимуть майбутнього, тому що буде знищене саме середовище існування через споживацьке ставлення до нього.

Про одну із таких страшенних помилок людства і розповідав відкритий перегляд літератури «Місто-привид Чорнобиль».

Виставка-вернісаж «Біорізноманіття Сумщини. Агроекологічні заходи щодо охорони природи краю»  » виховувала бережливе ставлення до природи, показувала красоту природи рідного краю, закликала зберегти її для наступних поколінь.

Для відкритого театралізованого заходу «Земля – наш спільний дім», який проводила Гулай Лариса Вікторівна в рамках тижня циклової комісії природничо-математичних дисциплін, бібліотека підготувала презентацію та відкритий перегляд літератури «Дива природи нашого краю» ознайомивши учасників заходу зі списком видів рослин і тварин області, які занесені до Червоної книги України.

Під час проведення Дня інформації «Сучасна техніка для вигідного господарювання» студенти гр.42-М розповідали , що взаємодія людини з природою не є завжди згубною, завжди можливо і потрібно знаходити гармонію.

Здоровий спосіб життя з точки зору медиків — це гармонійний режим поєднання роботи та відпочинку оптимальне харчування,  фізична активність, дотримання гігієни, відсутність шкідливість звичок , доброзичливе ставлення до оточуючих і до життя взагалі.

Формуванню сучасного світогляду та здорового способу життя були присвячені наступ­ні заходи:

  •  « Основні Факти Про Тютюн»  - до Всесвітнього дня проти тютюну та тютюнопаління - година застереження;
  • вечір - діалог  "СНІД: лабіринти страху чи шлях до життя?"(до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом)

з лікарем – інфекціоністом кабінету «Довіра» Роменської  ЦРЛ  Вікторією Іванівною Триус , яка відповідала  на чисельні запитання студентів.

 

 

 

 

Наші ресурси

Архів записів

Календар
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисні посилання
  • http://library.sau.sumy.ua/
  • http://dnsgb.com.ua/
  • bibliotekacoledg.blogspot.com/
  • koledgemetodist.blogspot.com/
  • pedpresa.ua/